“LAPSEKİ SAHNEYE ÇIKIYOR” PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLADI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen “Lapseki Sahneye Çıkıyor” projesi uygulama çalışmaları başladı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen “Lapseki Sahneye Çıkıyor” projesi uygulama çalışmaları başladı.
 
(GMKA) Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın “Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı çerçevesinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Prof. Dr. Abdullah KELKİT, Yrd. Doç. Dr. Alper SAĞLIK ve Lapseki Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Elif SAĞLIK’ın yer aldığı, 1.503.922,17 TL bütçeli “Lapseki Sahneye Çıkıyor” projesi yapım çalışmalarına başladı.
 
Proje kapsamında şu anda atıl vaziyette bulunan iskele bölgesine yakın sahil şeridi görsel açıdan iyileştirilecek olup, bu iyileştirmeyle birlikte bölge bir çekim merkezi haline getirilecektir. Böylece Lapseki halkının sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir alan Lapseki’ye kazandırılacaktır. Ayrıca ulaşım amacıyla Lapseki iskelesini kullanan yerli ve yabancı turistler düzenlenecek bu alan sayesinde Lapseki’yi es geçmeyerek bu alandan istifade edeceklerdir. Yine projeyle birlikte bu alana konumlandırılacak raket panoların, kiosk ünitelerin ve portabal büfeler sayesinde ilçenin yöresel, ekonomik ve kültürel değeri olan ürünlerinin de tanıtılmasına büyük katkı sağlanacaktır. Proje ile Lapseki turizmine ve sosyo - ekonomik hayatına büyük katkıda sunulması amaçlanmaktadır. Böylesine büyük bir projede Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak Lapseki’ye destek vermenin mutluğunu duymaktayız.